Archiwum kategorii: Lasery

Lasery do metalu nadają się do cięcia blach stalowych czarnych, kwasoodpornych oraz aluminiowych. Lasery cnc mogą ciąć blachę w arkuszu, rury metalowe oraz profile konstrukcyjne. Lasery cnc znakomicie nadają się do pracy wieloseryjnej w systemie trzyzmianowym.

Laser TRUMPF TRULASER 5030

Firma TRUMPF od lat zajmuje się produkcją laserów. To nieustannie rozwijająca się firma o zasięgu ogólnoświatowym. Jej produkty wyróżniają się dużymi możliwościami technologicznymi i uznawane są za niezawodne.

Jedną z takich maszyn, którą charakteryzuje znakomita jakość i precyzja pracy jest laser TRUMPF TRULASER 5030, który można kupić w firmie Maszyneria.pl, od lat zajmującej się skupem i sprzedażą maszyn do obróbki metali.

Laser TRUMPF TRULASER 5030

Laser TRUMPF TRULASER 5030

Laser taki, wyposażony w precyzyjne sterowanie CNC Siemens Sinumerik 840D jest bardzo dokładny i ekonomiczny. Może wykonywać zaawansowane zadania obróbcze, które można zaprogramować jako wiele kolejnych cykli pracy lasera, co powoduje mniejsze zaangażowanie operatora w wykonywanie pracy maszyny, oraz powoduje większą oszczędność czasu pracy. Moc takiej wykrawarki wynosi aż 5 kW. 

Laser TRUMPF TRULASER 5030 wbudowany ma również pulpit z kolorowym monitorem TFT 12“, oraz rezonator typu TruFlow 5000, które to są z nim zintegrowane – co powoduje mniejszą zajmowaną przez maszynę powierzchnię użytkową.

Laser TRUMPF TRULASER 5030

Laser TRUMPF TRULASER 5030

Jeśli chodzi o budowę maszyny, to ma ona zamknięty korpus połączony z agregatem tnącym. Cechuje ją duża sztywność budowy, dzięki czemu nie powstają drgania podczas pracy ze zmianami kierunku ruchu maszyny.
Sporej wielkości stół roboczy ma wymiary 3000×1500 mm i można na nim obrabiać arkusze o wadze do 900 kg.

Jeśli chodzi o wielkość całego urządzenia, to ma ono długość 8300 mm, wysokość 2400 mm i szerokość 4800 mm, przy wadze ok. 12 ton.

Wycinarka laserowa TRUMPF TRULASER 5030 do cięcia różnego rodzaju grubości blach wykorzystuje jedną głowicę. Tnie stal zwykłą o grubości max. 25 mm, stal nierdzewną do 20 mm i aluminium o grubości do 12 mm.

Przesuw osi X i Y, przy jednoczesnej pracy ich napędów wynosi 265 m/min, natomiast przesuw w osi Z ma 115 mm długości.

Dobrze plasuje się prędkość pozycjonowania maszyny, bo równolegle do osi wynosi 200 m/min, natomiast symultanicznie dla osi X i Y nawet 300 m/min.

Laser TRUMPF TRULASER 5030 ma wiele zalet. Jedną z nich jest na pewno to, że jest niezwykle dokładny podczas cięcia blachy. Jego minimalny krok programowalny wynosi 0,001 mm, uchyb pozycjonowania + 0,10 mm, natomiast średnia odchyłka pozycjonowania to + 0,03 mm.
Oprócz tego laser posiada sterowanie numeryczne marki SIEMENS, ze złączem USB i złączem LAN. Godnym podkreślenia jest fakt możliwości płynnej regulacji mocy lasera oraz to, iż ma on obustronne napędy portalu. Dla programów NC wykorzystuje z kolei pamięć na dysku twardym o wielkości 500 MB. Oprócz tego posiada platformę PC z Windows NT.

Gazy laserowe maszyny to CO2, N2 i He. Laser TRUMPF TRULASER 5030 ma także silnik liniowy w trzech osiach, w osi X, Y i Z. Oprócz tego na wyposażeniu ma system detekcji materiału, ale też system wykrywania plazmy oraz – co warte podkreślenia – system wykrywania kolizji.

Pracę maszyny ułatwia posiadanie automatycznego zmieniacza palet, dzięki któremu palety mogą być podczas pracy maszyny równolegle załadowywane i rozładowywane z każdej jej strony.
Ważne jest również to, że posiada ona agregat chłodzący, system filtrujący i wyciąg spalin. Dzięki agregatowi chłodzącemu eliminowany jest wpływ temperatury na rozruch oraz pracę lasera. System wyciągowy ma z kolei postać wielokomorową, dzięki czemu ma dużą moc odciągania.

Laser TRUMPF TRULASER 5030 na wyposażeniu ma też oświetlenie – cztery tzw. oprawy oświetleniowe przemysłowe, które pozwalają na znakomite podświetlenie całego pola roboczego maszyny.

Skup laserów używanych

Wycinarki laserowe do obróbki metalu, rur i profili zamkniętych to maszyny wykonywane w wersjach 2D i 3D. Na rynku jest wiele modeli laserów zajmujących się obróbką rur. Wielu jest nabywców tych maszyn, nie tylko nowych, dlatego wzrasta sprzedaż i skup laserów używanych.

Przecinarki laserowe mają wyświetlacz czasu działania. Podczas pracy potrafią automatycznie przyśpieszać lub zwalniać tempo. Z kolei po zakończeniu zabiegu obróbczego automatycznie wracają do punktu zero. Ich zakres ruchu można ograniczać. Maszyny te mogą mieć też sterowaną przerwę w ruchu. Lasery posiadają stół, rezonator, czyli źródło lasera i sterowanie CNC.

Skup laserów używanych wzrasta niewątpliwie również z tego powodu, iż urządzenia te posiadają sterowanie cyfrowe, które pozwala im na niezwykle sprawną, szybką i dokładną pracę, zastępującą pracę wielu ludzi. I tak, dzięki możliwości automatycznego załadunku blachy urządzenia te są szybkie, przez co są także bardzo wydajne. Wysoki jest jednak koszt cięcia blachy taką maszyną, ale jest on przy tym paradoksalnie opłacalny, dlatego, że urządzenie to jest bardzo szybkie, osiąga duże prędkości cięcia, jest niezwykle dokładne, dzięki sztywnej konstrukcji i pozwala na produkcję długich i krótkich serii w krótkim czasie.

Wycinarka laserowa TRUMPF TRUMATIC L4030

Wycinarka laserowa TRUMPF TRUMATIC L4030

Przecinarki laserowe posiadają nowoczesne sterowanie CNC, które umożliwia cięcie prostych, a także trudnych konturów wewnętrznych oraz zewnętrznych zarówno na grubych, oraz cienkich blachach. Sterowanie CNC lasera składa się z: pamięci głównej, kolorowego monitora, twardego dysku, stacji dyskietek i Platformy PC.

Laser do obróbki metalu może ciąć, wykrawać, drążyć, strukturyzować powierzchnie a także hartować – czyli posiada wszechstronne możliwości, które to powodują, że tak bardzo jest popularnym urządzeniem, ale wzrasta też popyta na sprzedaż i skup laserów używanych – w szczególności, ponieważ można je nabyć często w bardzo atrakcyjnej cenie i dobrym stanie technicznym.

Laser MAZAK SUPER TURBO X-510 MKII

Laser MAZAK SUPER TURBO X-510 MKII

Co charakteryzuje pracę lasera? Laserowa wiązka, występująca przed ostrzem, które skrawa, nagrzewa skrawany materiał powyżej temperatury topnienia. Strumień gazu, który jest współosiowo doprowadzany z wiązką, pozbywa się wtedy materiału powstałego w czasie cięcia. W takiej sytuacji materiał nie jest już tak twardy i cięcie go staje się łatwiejsze. Większa jest wtedy wydajność takiej maszyny, przy zdecydowanie mniejszym zużyciu narzędzi.

Przecinarki laserowe tną i wykrawają niezwykle szybko i precyzyjnie. Nadają się do pracy przy wielkoseryjnej i masowej produkcji. Są to urządzenia sterowane numerycznie, zastępujące urządzenia konwencjonalne, stosowane do realizacji zabiegów obróbczych przy małych i średnich produkcjach. Ułatwieniem dla ustawienia i pracy maszyny jest automatyczny dobór gazu, automatyczna kontrola ciśnienia gazu i automatyczne zaciskanie arkusza, oraz wiele innych właściwości.

Wykrawarka laserowa AMADA LCE 645

Wykrawarka laserowa AMADA LCE 645

Lasery do obróbki metalu to kosztowne maszyny, jednakże – biorąc pod uwagę ich szybkość, dokładność i wydajność, ich zakup jest zdecydowanie opłacalny. Trzeba wspomnieć o tym, że te urządzenia potrafią wykonywać zadania obróbcze na materiałach niełatwych do skrawania, co nie sprawdza się przy wykonywaniu takich zabiegów na innych maszynach. Dlatego nieustannie rozwija się na całym świecie sprzedaż i skup laserów używanych i nowych urządzeń tego rodzaju, od producentów.

Lasery używane

W Polsce, jak i za granicą produkuje się wiele rodzajów przecinarek laserowych zajmujących się obróbką rur. Sprzedaje się lasery nowe i lasery używane. Można tutaj postawić pytanie, jakie zadania obróbcze mogą realizować lasery? Są to między innymi: wprowadzenie wzornika, rejestracja narzędzia, rejestracja narzędzia o specjalnym kształcie, zewnętrzna regulacja warunków obróbki, automatyczne określanie warunków obróbki, system ustawień współrzędnych obróbki oraz program pomocy. Wycinarki laserowe posiadają wyświetlacz czasu działania.

Podczas pracy lasery nowe i lasery używane potrafią automatycznie przyśpieszać lub zwalniać tempo. Z kolei po zrealizowaniu zabiegu obróbczego automatycznie wracają do punktu zero. Zakres ich ruchu można ograniczyć. Maszyny te mogą mieć też sterowaną przerwę w ruchu. Maszyny te wyposażone są w stół, rezonator, czyli źródło lasera i sterowanie CNC. Dzięki możliwości automatycznego załadunku blachy lasery do obróbki metalu są szybkie, dzięki czemu są również bardzo wydajne.

Wykrawarka laserowa AMADA LCE 645

Wykrawarka laserowa AMADA LCE 645

Wysoki jest koszt wykrawania blachy taką maszyną, jednak jest on przy tym opłacalny, dlatego, że urządzenie takie jest niezwykle szybkie, osiąga duże prędkości produkcyjne, jest bardzo dokładne, dzięki sztywnej konstrukcji i umożliwia produkowanie zarówno długich, jak i krótkich serii w stosunkowo krótkim czasie, dzięki unowocześnionej technice pomiarowej i napędowej, wyróżniającej się jakością cięcia laserowego. Poza tym, oprócz laserów nowych można nabyć na całym świecie w dobrym stanie technicznym lasery używane.

Lasery do metalu wyposażone są w nowoczesne sterowanie CNC, które umożliwia cięcie prostych i złożonych konturów wewnętrznych a także zewnętrznych zarówno na grubych, oraz cienkich blachach.

Co wchodzi w skład wyposażenia laserów? W skład wyposażenia laserów wchodzą: agregat lasera, automatyczny zmieniacz palet i przenośnik taśmowy wzdłużny, układ do szybkiej wymiany głowicy, układ do napylania oleju, dziennik zdarzeń pracy lasera, automatyka wyłączająca, bariery świetlne, wielokomorowy system wyciągowy, kompaktowy filtr pyłowy.

Wycinarka laserowa TRUMPF TRUMATIC L4030

Wycinarka laserowa TRUMPF TRUMATIC L4030

Lasery nowe i lasery używane wyposażone są w sterowanie CNC, które składa się z: pamięci głównej, kolorowego monitora, twardego dysku i Platformy PC.

Przecinarka laserowa może ciąć, wykrawać, drążyć, strukturyzować powierzchnie.

Jak działa laser? Laserowa wiązka, która występuje przed skrawającym ostrzem nagrzewa skrawany materiał powyżej temperatury topnienia. Strumień gazu, który jest współosiowo doprowadzany z wiązką, usuwa wtedy materiał powstały podczas przecięcia. Dzięki temu materiał nie jest już tak twardy, dlatego cięcie go może być łatwiejsze. Większa jest wtedy wydajność takiej maszyny, przy zdecydowanie mniejszym zużyciu narzędzi.

Lasery nowe i lasery używane tną niezwykle szybko i precyzyjnie. Znakomicie sprawdzają się przy wielkoseryjnej i masowej produkcji. Są to maszyny CNC, które zastępują maszyny konwencjonalne, niezbędne do realizacji zabiegów obróbczych przy małych i średnich produkcjach. Dużym ułatwieniem dla ustawienia i pracy tej maszyny jest dobór gazu, który jest automatyczny, automatyczna kontrola ciśnienia gazu i automatyczne zaciskanie arkusza . Podsumowując, lasery do obróbki metalu to drogie urządzenia, jednak patrząc na ich sposób działania zakup ich jest bardzo opłacalny.

Lasery do metalu

Na rynku występuje wiele rodzajów laserów do obróbki metali.

Lasery do metalu posiadają stół, rezonator, inaczej nazywany źródłem lasera, sterowanie CNC i wyświetlacz czasu działania. W czasie wykonywania zadań obróbczych mogą automatycznie przyśpieszać lub zwalniać tempo. Jednak po zrealizowaniu zabiegu obróbczego automatycznie wracają do punktu zero. Zakres ich ruchu można ograniczyć. Urządzenia te mają również sterowaną przerwę w ruchu.

Lasery do metalu to są maszyny samodiagnoznujące.

Laser BYSTRONIC BYSTAR 3015

Laser BYSTRONIC BYSTAR 3015

Dzięki możliwości automatycznego załadunku blachy urządzenia te są szybkie, przez co są też niezwykle wydajne. Wysoki jest koszt cięcia blachy laserem, ale jest on opłacalny. Urządzenie takie jest bardzo szybkie i – mimo, iż osiąga duże prędkości produkcyjne – jest bardzo dokładne. Dzięki sztywnej konstrukcji pozwala na produkcję długich i krótkich serii w krótkim czasie.

Przecinarki laserowe zaopatrzone są w nowoczesne sterowanie CNC, które umożliwia cięcie prostych i złożonych konturów wewnętrznych i zewnętrznych zarówno na grubych oraz cienkich blachach. Sterowanie CNC lasera składa się z: pamięci głównej, kolorowego monitora, twardego dysku, i Platformy PC.

Lasery do obróbki metalu mogą ciąć, wykrawać, drążyć, strukturyzować powierzchnie, a także hartować. Wiązka lasera, występująca przed skrawającym ostrzem nagrzewa materiał obrabiany powyżej temperatury topnienia. Strumień gazu, współosiowo doprowadzany z wiązką, pozbywa się wtedy materiału powstałego w czasie cięcia. Dzięki temu materiał staje się miękki, dlatego skrawanie go jest łatwiejsze. Większa jest w takiej sytuacji wydajność takiej maszyny, przy zdecydowanie mniejszym zużyciu narzędzi.

Lasery tną i wykrawają w bardzo szybkim tempie. Znakomicie sprawdzają się przy wielkoseryjnej i masowej produkcji. Są to maszyny CNC zastępujące urządzenia konwencjonalne, wykorzystywane do realizacji zabiegów obróbczych przy małych i średnich produkcjach.

Lasery to kosztowne urządzenia, jednakże – biorąc pod uwagę ich szybkość, dokładność i wydajność, ich zakup jest bardzo opłacalny.