Prasy krawędziowe

Prasy krawędziowe używane do obrabiania przedmiotów z metalu nazywa się krawędziarkami. Obrabiarki tego rodzaju wykorzystywane są najczęściej do prasowania, a także zgniatania przeróżnego rodzaju przedmiotów metalowych. Maszyny takie produkowane są jako sterowane ręcznie, a także jako urządzenia CNC.

Prasy krawędziowe konwencjonalne to urządzenia, których praca całkowicie zależy od wprawy oraz doświadczenia osoby, która ją obsługuje. Krawędziarki CNC do obróbki metalu to zaś urządzenia, które wykonują zabiegi obróbcze, według już wcześniej wprowadzonych do posiadającego przez nie komputerowego programu. Dzięki wprowadzonym do programu wielkościom maszyny te są precyzyjne, ale także w sposób szybki robią zaprogramowane już operacje. Obrabiarki tego typu rewelacyjnie sprawdzają się do realizacji obróbki „na zimno”, przedmiotów wykonanych z metali.

Prasa krawędziowa DURMA HAP 2560

Prasa krawędziowa DURMA HAP 2560

Prasy krawędziowe sterowane cyfrowo przeznaczone do prasowania metali, z racji zastosowania sterowania liczbowego, które zapamiętuje wpisane już do programu komputerowego wartości, mają możliwość szybkiego, ale również precyzyjnego powielania czynności związanych z obróbką. Na skutek tego, iż obróbka na nich staje się coraz to prostsza, ale też szybsza, powiększa się na nie popyt, i kupujący cieszą się większą oszczędnością środków finansowych, ponoszoną za przeprowadzaną na tych maszynach pracę.

Prasy krawędziowe to zautomatyzowane maszyny, których fabrykację można wcześniej zaprogramować. To również precyzyjne, skuteczne oraz ekonomiczne prasy, które cieszą się dobrą sławą wśród użytkowników z całego świata.

Podsumowując, by dostosować właściwą prasę do realizowania określonych zadań powiązanych z obróbką przedmiotów wykonanych z metali, powinno się pamiętać, by sugerować się charakterystycznymi dla tego rodzaju maszyn parametrami technicznymi.